Raamatud

Alexander Kotchubei raamatud

"NLP ja juhi mõtteskeemid"

Kirjastus Äripäev, 2014.a.

Inimesed, kes suudavad teistega hea kontakti luua, märkavad nende käitumises pisiasju ja oskavad saadud kogemusi mitmekülgselt analüüsida, on kahtlemata hinnatud juhid. Inimese jaoks on kogu tema senise elu jooksul talletatud kogemus justkui instruktsioon, millele toetudes ta teeb järgmise sammu. Paraku on kogemuste hulgas ka palju sellist, mis inimest piirab ega vii kuhugi.

Sõnad, millega inimesed kirjeldavad oma kogemust, on kogemuse lahutamatu osa. Sõnad koonduvad lauseteks, mille taga on omakorda konstruktsioonid ehk mõtteskeemid. Inimeste mõtteskeemid on tihti spontaansed, intuitiivsed ja inimesed ei suuda alati mõtestada, miks üks või teine skeem kontrollib neid mingis olukorras.

Raamatust „Juhi mõtteskeemid“ saab teada:

-millised on inimeste mõtteskeemid ja nende tüüpilised probleemid

-millised on levinumad NLP- mudelid

-miks viib inimestevaheline suhtlus vahel tupikusse ja kuidas toimida pingelise suhtlemise olukorras

-millised on juhi levinumad mõtteskeemid

-milline on 5+ juhtimismudel

-millised NLP-mudelid sobivad müügi- ja teenindustöö tõhustamiseks

-kuidas mõjutada inimesi ja tõhustada oma veenmisoskusi

"Mõtlemise tarkus"

Kirjastus Ühinenud Ajalehed, 2015.a.

See on väärtuslik praktiline käsiraamat oma mõtete õigeks sättimiseks, kui väga lihtsustatult öelda. Kes on varem neurolingvistilise programmeerimisega kokku puutunud, teab, mida siit raamatust leida võib. Kes lühendit NLP veel ei tunne, saab praktiliste näidete, õpetuste ja tehnikate varal teada, mismoodi NLP meist igaüht aidata võib. Raamat sobib kõigile, keda huvitab mõttetarkus nii perekonnas kui ka kollektiivis toimimiseks.
Sisemine vabadus on tarkus ja me õpime seda tarkust terve elu. Elu ise pakub meile selleks võimalusi ja ka takistusi, küsides: kas see on sulle jõukohane? Peaks olema üsna lihtne hommikul ärgates päikest näha, eriti kui kõik päikesekiired aknaavast läbi ei taha mahtuda. Tarkus on aga näha päikest ning tunda kiirte soojust siis, kui väljas on pilvine ilm ja päikest ennast pole ollagi. Tarkus on puudulik juhul, kui me isegi päikselise ilmaga ei suuda päikest näha, sest me pole selleks lihtsalt enda sees ruumi teinud. Meie mõtted on nagu võti, mis meie silmad päikesele avab, või siis mitte. On võimatu oma mõtteid seisma panna ja nende voolav spontaanne kulg ei ütle meile alati ette, mis suunas edasi liikuda. Kuid arendades oma võimet näha päikest ning tunnetada selle soojust, liigume enda sisemise vabaduse poole. See raamat oma lugude, mõtete ja tehnikatega on teeviit, mis aitab sul leida just omaenda õige tee ning sellel püsida.

"Müügi ja aktiivse teeninduse psühholoogia"

Kirjastus Äripäev, 2016.a.

Müük ja müüv teenindus (aktiivne teenindus) on raamat, mis seletab lihtsas keeles seda, mida me kõik teame, kuid mida me aeg-ajalt erinevatel põhjustel ei tee. Ja kui teeme, siis vahel tekivad tehtu kohta mõtted (kas ikka nii on õige, miks ma ei tunne rahuldust klienditööst jne), mis selle tööga kokku ei kuulu.

Sisemine motivatsioon ning valik teha müügi- ja aktiivse teeninduse tööd eelneb tööletulekule ja peaks olema iga päev meiega kaasas. Kuid reaalsest elust teame kõik, et sageli see pole nii või on algul küll olnud, ent on hiljem teadmata põhjustel kadunud.
Müügiraamatuid on üsna omane kirjutada üleskutsuvas ja ülipositiivses, vahest ka laitvas (kui sa veel seda ei kasuta , siis oled…) stiilis. Mis pole alati õigustatud, sest kaotab müügiinimese isiksuse. Kes on müügimees, aktiivne teenindaja? Valdavas enamuses on need oma valdkonna spetsialistid, kes teevad ausalt oma tööd ega saa vahest siiralt aru, miks neid on pandud kasti nimetusega „teie peate kõigest jõust pingutama, et mul kliendina oleksid kõik soovid täidetud“.

„Aktiivne teenindus“ sobib just nendele spetsialistidele, kellel tavalise teeninduse juures on kohustus panna klient huvituma pakutavatest teenustest/kaupadest ning suunata viimast olema aktiivsem, kui ta sisse astudes oli, ja muuta teenindajaga suheldes plaan midagi osta suuremaks.

Autorist

Raamatute autor Alexander Kotchubei on suurte kogemustega treener-konsultant, kes tegelenud organisatsioonide arendamisega üle 20 aasta. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli lastearstina ning alustas karjääri meditsiini ja sotsiaaltöö valdkonnas. Ta on omandanud laiapõhjalise psühholoogilise täiendhariduse, organisatsiooni superviisori kutse ja NLP-trainer taseme (NLP University, Santa Cruz, USA). Praktikust konsultandi ja treenerina on talle hindamatuid kogemusi andnud sajad organisatsioonid, sealhulgas VKEd, suurettevõtted ning rahvusvahelised korporatsioonid, teenindus-, kaubandus- ja tootmisettevõtted, äri- ja riigiasutused nii Eestis kui ka väljaspool seda. Ta on koolitanud juhte ning teinud personaalset NLP-teraapiat. Oma väärtuslikke kogemusi, loodud mudeleid ja rakendatavaid tehnikaid jagab ta kõigi huvilistega lisaks koolitustele ka enda raamatute kaudu. Autoriga saad pikemalt tutvuda siit. 

"Müügi ja aktiivse teeninduse psühholoogia" 2016
"Mõtlemise tarkus" 2015
"NLP ja juhi mõtteskeemid" 2014
"Koosolekute juhtimise kunst" 2006
"Peredega psühhosotsiaalse töö aabits" 2004
"Visiit perre ehk peredega töö praktika" 2002

Raamatute tellimine:

NLP ja juhi mõtteskeemid, 22 eurMõtlemise tarkus, 25 eurMüügi ja aktiivse teeninduse psühholoogia, 20 eur

Ainult Meta-Profitist ostes on raamatud kättesaadavad autori autogrammiga.

Telli raamatud täites tellimusvormi või helistades tel 646 13 80, 641 22 80.

The creative process

idea
discussion
plans
time
develop
done