Metaprofit » Koolitused » Meeskonnatöö » Minu neurootiline kolleeg – väljakutsed ja võimalused meeskonnatöös
Minu neurootiline kolleeg - väljakutsed ja võimalused meeskonnatöös

Meie  suhete kvaliteet töökaaslastega määrab paljuski selle fooni, millise tunde ja emotsiooniga me enda tööülesandeid täidame. On teada, et intriigid, suhete  – ja võimumängud takistavad töö tulemuslikkust, samas on kollektiiv selline inimeste kooslus, kuhu ei enamast ei valita inimesi omavahelise sobivuse vaid ametialase kompetentsuse tõttu. Nii töötamegi koos üsna erinevate isiksustega.

Erinevate psühholoogiliste uuringute abil on välja selgitatud, et kõige universaalsem isiksuse tüüp meie ümber  on selline, keda  iseloomustab kõrge ekstravertsuse ja neurootilisuse tase ning madal avatuse tase. Neurootilisus on võrreldes ekstravertsusega negatiivsema alatooniga isiksuse omadus. Neurootilised inimesed on sageli emotsionaalselt ebastabiilsed, nad on altid meelelolu kõikumisele, pisemgi stressitekitaja lööb nende tasakaalu kõikuma. Tihti on nad väga kriitilised või enesekriitilised, mis jällegi mõjutab nende usaldust kolleegide ja ka iseenda vastu. Sageli nad mõtlevad üle, muretsevad pisidetailide pärast ja ei armasta muutusi, nad ei tunne siis end turvaliselt. Kuidas siin luua ühtne ja tulemuslik töökeskkond?

Koolituse tulemusel:

  • Meeskonnas on suurenenud ühtsustunne ja avatus.
  • Osalejad on saanud teadmisi erinevatest isksuseomadustest ja – tüüpidest ning nende mõjust koostööle meeskonnas.
  • Osalejad on õppinud tundma erinevaid neurootilisi inimtüüpe, oskavad näha erinevate isiksuste positiivseid omadusi ja toetada kolleegi arengukohti.
  • Osalejad oskavad siduda saadud teadmisi oma töö ning meeskonnatöö tulemuslikkuse tõstmiseks.
  • Koos on saadud uusi ja huvitavaid teadmisi, uusi vaatenurki nii iseendas kui kolleegis,  saadud positiivsust ja energiat edasiseks meeksonnatööks.

Koolitus sisaldab grupitöid,  harjutusi ja analüüse, positiivse/toetava fookusega koostöömänge ning strateegiaülesandeid.

KOOLITUSE PÕHITEEMAD:

Erinevad isiksused meeskonnas. Meie isiksuste mõju meeskonna toimimisele – individuaalsed mustrid, mis mõjutavad koostööd ja suhtlemist. Kuidas mõista paremini iseennast ja erinevaid isiksusi enda ümber. Mõistmise kujundamine kolleegide erinevuste suhtes. Iga töötaja roll ja vastutus.

Isiksuseomadused ja nende koosmõju. Millised me oleme ja kuidas see väljendub meie mõtlemises ja tegevustes. Meie isiksuste kujunemise “seljakott” ja selle kaasas kandmise valud ja võlud.

Erinevad neurootilised tüübid – sellega kaasnevad protsessid meeskonnas, võimalused ja kitsaskohad. Kui palju neurootilisust saab takistuseks.  Üldise dünaamika tasakaalust väljamineku seos ülemõtlemise, muretsemise või liigse kriitilisuse pärast.

Neurootiline kolleeg – kas väljakutse või võimalus. Kuidas osata ära tunda kolleegi ja ka enda ohukohti ja toetada kolleegi. Liigne muretsemine, ülemõtlemine,  emotsionaalne ebastabiilsus, kerge vastuvõtlikkus stressile, ülipüüdlikkus,  (enese)kriitilisus jne.

Proaktiivsus – keskendume tugevustele. Mida mina teha saan? Stabiilse töökeskkonna loomise olulisus. Neurootilise tüübi tugevuste esiletoomine ja analüüs. Koostöise õhkkonna ja koostöökultuuri loomine.

Telli koolitus